| Hodan_Mihaela_1998 a întrebat:

Știe careva ce fel de lucrări trebuie sa conțină mapa pentru admitere la UAD Cluj?

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Pare-se ca-ti lipseste " simțul " de observatie(de cercetare, de examinare/studiere cu atentie), elementul "cheie" cautat de examinatori in etapa de selectie a candidatilor.
Daca ai fi avut acesta aptitudine, cu siguranta ai fi descoperit, de una singura, raspunsul la intrebarea ta! Iata, mai jos, raspunsul care putea fi gasit explorand continutul website-ului UAD-Cluj( in "Notă" din josul paginii: http://uad.ro/admitere/licenta/in_curs/ )
"Mapa cu lucrări practice va conține un număr de 20-25 de lucrări cât mai variate ca tehnică și tematică: studii de desen și culoare după figură umană, natură statică, peisaj; lucrări cu temă liberă de compoziție, precum și orice alte preocupări din domeniul artelor vizuale.
Se mai pot adăuga lucrări care vor argumenta opțiunea candidatului pentru programul de studii respectiv și vor proba abilitatea de a opera cu mijloace de limbaj plastic, precum și disponibilitățile creative ale autorului."

p.s Pentru examen,"lucreaza" la "ascutirea" simtului!
Numai bine si succes la examene!