| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am 12 ani si nu am sani deloc ma simt foarte prost deoarece celelalte prietene ale mele au si chiar nu-mi place mai ales ca afara e cald si se vede eu sunt ca o scandura! Fac exercitii in fiecare zi de doua ori si imi masez pieptul cu o crema de corp hidratanta.Incerc sa ma mai ingras desi nu cred ca are efect sunt fete muuuuuult mai slabe ca mine care au sani! Ca exercitii fac flotari si ridic lucruri grele care cica ajuta cutia toracica si asta mai incolo imi face sanii sa creasca masajul dureaza 15-20 de minute.Va rog nu-mi spuneti ca o sa cresc ma simt chiar extrem de penibil! Dar intrebarea mea este astabig grinaca fac toate astea in cat timp mi-ar creste sanii macar putin cat o maslina? Sa se observe ceva acolo dau funda la cel mai serios raspuns!

Răspuns Câştigător
| koaly99 a răspuns:

Eu nu cred ca exercitiile tale nu legatura cu cresterea sanilor. Poate asa este felul tau, te cred ca te simti penibil dar nu e bine sa ai nici sani foarte mari.La varsta ta cred ca nu e cazul sa te ingrijorezi, iar daca asta tot iti mai da dureri de cap cumpara-ti un sutien cu burete. sper ca te-am ajutat. ce ai zice sa-mi lasi id-ul sa vorbim?big grin

16 răspunsuri:
| alabalaportocala2011 a răspuns:

Cu timpul vei avea și sâni.
Depinde de maturizarea sexuală și aș înțelege să sari de fund în sus, dacă nu ai avea sâni la 20 de ani, dar nu la 12 ani.
Nu te mai masa cu nici o cremă, că este ca frecția, la un picior din lemn. Eventual faci un pre-cancer, la sâni.
Termină cu prostiile.

| Hikari a răspuns:

Buna.
Nu prea are nici un rost daca faci acele exercitii, chiar nu cred ca are vreun rost flotarile sau sa ridici lucruri grele pentru ca aceste exercitii sunt pentru muschi nu pentru sani si facand aceste exercitii risti sa iti apara muschi. Te-ai gandit un pic ca poate exercitiile care le faci poate sa afecteze chestia asta? Cel mai bine este sa astepti, sa te rogi la Dumnezeu sa iti creasca pentru ca la un moment dat iti dai seama ca va incepe sa iti creasca. Cel mai bine este sa porti tricouri largi ca sa nu sa se observe si sa astepti.

| 35zone a răspuns:

Hellooooooooooooooooooooo, ai 12 ani!
Esti in crestere. Nu ar trebui sa-ti faci griji mai ales daca nu ti-a venit menstruatia. Sanii cresc pana la 20 de ani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Frustările tale nejustificate şi preocupările ridicole pe care le ai, crede-mă, nu au treabă cu Arta şi Cultura.

| natalia886 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu am dat si eu la nimerealalaughing

| natalia886 a răspuns (pentru koaly99):

Da e alexathekiller

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru natalia886):

Bineînţeles, aceeşi atitudine nepăsătoare manifestată de user-ul tipic pe TPU(incovenienţe şi pretenţii are, totuşi!).
Această platformă este construită de utilizatori în primul rând, iar nerespectarea unor cerinţe minime de organizare duce la haosul ăsta. Oricum întrebarea ta ocupă spaţiul cibernetic aiurea, dar pe deasupra mai e afişată şi la o categorie ce se vrea a fi serioasă.
Imaginea de ansamblu, însă, nu o vezi.Sunt useri care activează strict pe domeniul lor de specializare, sau în sens larg, utilizatorii răspund acolo unde se pricep. Spre exemplu, nu găseşti răspunsul la o întrebare legată de electronică la Dragoste şi Sex.

| Rockart a răspuns:

Vrei un răspuns serios la o întrebare atât de ridicolă? Eşti prea disperată la vârsta ta. Ai 12 ani, eşti conştientă că ai tot timpul să te dezvolţi? Îţi creşte stima de sine dacă ai două umflături pe piept? Fii serioasă. Te simţi extrem de penibilă fiindcă aşa eşti. Poartă sutien cu bureţel şi nu te mai agita atâta. Toate la timpul lor...

| natalia886 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, asa e. TPU e ceva f serios.

| natalia886 a răspuns (pentru natalia886):

Auuu nu e asta id-ul e asta:kidutza_2000_smile scuze asta e de la o alta fata pe nume Alexandra e cu mine in calsa.

| yonik_1633 a răspuns:

Deci...Draga...Am 14 ani si am sanii mai mari ca a lui mama(port sutien fara burete si toti golanii se iau de mine) crezi ca asta vrei? tu, impreuna cu toate fetele de varsta ta va maturizati iar mai tarziu va faceti rau singure.Solutia nu este un sutien cu burete.Sutienu se ia atunci cand ai ce pune in el.Asa cum au mai spus si altii:aici e vorba de hormoni si dezvoltarea ta hormonala.Ideea e ca din punct de vedere energetic intai trebuie sa te accepti pe tine asa cum esti caci altfel nici ceilalti nu te vor accepta.In al doilea rand; gandeste-te putin:Ce rost are sa te chiunui cand foame vine mancand; somnul vine dormind asa si sanii tai vor venii de la sine! Si ca sa mai stii ceva.Pana la 12 ani nu aveam sani nici eu! deci iti sugerez sa nu te mai ingrijorezi caci mai tarziu (pe la 13-14)ani vei avea sani si daca ai grija.alte fete s-ar putea sa te invidieze mai tarziu.Nu te maturiza prea repede ca nu bine(spun din experientza)

| Nastia a răspuns:

1.Sanii nu te fac sa fi mai cool.
2.Sanii cresc de la 13 ani incolo.ce tot ii jelesti atat?
Nu vrei sa fi femeie de la 12 ani?
copiii din ziua de azi.
la 12 ani faceam exercitii la algebra toata ziua nu ma zgaiam sa vad daca mi-a mai aparut ceva in bluza si mi-au crescut, slava domnului, incet si frumos, asa cum si trebuie.Totul vine de la sine.Fiecare om are metabolismul lui.
Prostiile alea de exercitii pe care le faci nu te ajuta cu nimic, mai mult iti vor lucra corpul atat incat o sa arati ca o femeie barbat, cu niste muschi deloc feminini. potoleste-te.winking

| naty696 a răspuns:

Iti dau un sfat, nu te ingrijora o sa iti creasca si daca nu ti-a venit menstruatia inca o sa ai sani dupa mestruatie au timp sa creasca si daca porti sutien cu burete e posibil sa nu iti mai creasca frumosi si fermi sad crede-ma asa am patit si eu!

| Deduta2000 a răspuns:

Si eu am tot 12 ani,si stiu cum sa-ti faci sanii sa-ti creasca repede,asa ca asculta bine: Sa mananci fructe si legume proaspete,Seminte de mar,Miez de nuca,Frunze de telina,Alune neprajite,Seminte de Floarea -Soarelui neprajite,germeni de grau, ulei de germeni de grau, soia, ulei de soia,
Sper ca te-am ajutat, si sa mananci cat mai des ceea ce ti-am spus si peste cateva luni vei vedea rezultate.Acum,de curand, au inceput sa-mi creasca si mie si... sper ca te-am ajutat big grin

| MarryMarr333333333 a răspuns:

Sunt 4 ani de cand ai pus aceasta intrebare... vreau sa stiu, pana la urma, ti-au crescut sanii ☺

| JustAGirl333 a răspuns:

Au trecut 5 ani si jumate.
Și eu doar acum am 12 ani.sad