| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU as vrea sa stiu daca exista fantana arteziana de camera dar care sa functioneze fara baterii, sa pune ti un link daca cunoasteti, dau funda!

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Ai putea racorda așa ceva la instalația de apă a casei - presiune este suficientă!

Nu șterge mesajul tău!

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Si pe ce baza ai vrea sa functioneze? N-ai invatat la fizica ca perpetuum mobile e imposibil?

| Yiing a răspuns (pentru doctorandus):

Pai daca ai o fantana cu o mica elicie pe care sa cada apa iar acea elicie sa actioneze un mecanism de mutare a apei in pozitia initiala? laughing

| doctorandus a răspuns (pentru Yiing):

Oh, boy! Sterge-ti mesajul.

| anonim_4396 explică (pentru doctorandus):

Nu toata lumea a fost asa atenta ca tine