| anonim_4396 a întrebat:

TPU! Cineva care foloseste sau a folosit masina de scris?
Mi-as dori sa achizitionez una, insa nu stiu foarte multe despre...

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Am folosit multi ani o masina de scris, tastatura este cam la fel ca si aceea de calculator (de fapt tastatura calculatorului este aproape la fel ca a masinii de scris), bineinteles ca lipsesc tastele specifice calculatorului. Nu stiu la ce ti-ar folosi acum o masina de scris, avand in vedere ca este mai usor sa redactezi pe calculator, unde poti sterge, copia, muta propozitii sau fraze, etc.

| friend123 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Nu te dor ochii şi te face să te simţi într-un fel. happy