| Anonimus02 a întrebat:

De curand mi-am achiziționat un set de creioane colorate Faber Castell Polychromos de 36 de culori. Fiind vacanta, evident ca vreau sa călătoresc doar ca mi-e frica pentru ele deoarece mina e foarte fragilă si se poate rupe foarte usor ÎNĂUNTRUL creionului. In ce le pot depozita impreuna cu restul materialelor? De exemplu bloc de desen a4, diluant, pensule etc.
As vrea linkuri.
Si încă ceva. Am vazut pe Youtube ca unii oameni le depozitează in penare. O marca foarte buna e global art. Se vand si la noi? Nu as vrea sa cumpăr de pe site-uri straine deoarece e complicat cu taxa la vamă.

1 răspuns:
| MihaelaDart a răspuns:

Buna! daca e comandat din Europa nu ai de platit nicio taxa vamala, pachetul iti vine cu posta romana. Creioane, pensulele le pun in cutii de plastic sau altele pensule sun intr-un pahar tinute cu parul in sus pentru a nu se strica sau intr-un penar special de pensule luata de la fondul plastic, culorile mi le tin intr-un dulap unde numai materiale de pictura am. Eu am un turn (un dulap cu rafturi) pe care il folosesc numai pentru accesoriile si materialele de pictura.