| BicutsBia2011 a întrebat:

Buna TPU.
De pe ce data se colinda? Si ce se colinda?

Răspuns Câştigător
| Deeafrm a răspuns:

Bunaaa happy. Se Colinda pe 23. happy Aia mai saraki iti dauu covrigiii laughing. Astiaa mai bogatii banii straight face..si dulciuri. happy Colindul Acela este :
Buna dimineata la Mos Ajun!
Am venit si noi o data,
La un an cu sanatate,
Domnul sfant sa ne ajute,
La covrigi si la nuci multe
Ne dati ori nu ne dati?
La anul' si la MULTI ANI! happy.
Fundaa? :d.

4 răspunsuri:
| Loly a răspuns:

Se colinda din Ajunul Craciunului adica de sambata 24 decembrie pana a treia zi de Craciun marti 27 decembrie. Poti canta orice colinda vrei tu.

| S3xyDr3am a răspuns:

Buna.pe 23 se colinda primul colind.adica atunci cand colinzi pentru covrigi, dulciuri etc. sincera sa fiu nu prea stiu colindul care se canta, sunt mai multe variante happySPER CA TI-AM FOST DE AJUTOR

| cameliaelena9 a răspuns:

Se colinda pe data de 23 decembrie si poti canta mos craciun cu plete albe sau o brad frumos, o ce veste minunata, iata vin colindatori.si mai multe

| Valentina_Eftemie_1984 a răspuns:

Pe 23seara si 24 dimineata Mos Ajunul; 24 seara Floriile Dalbe; 25 Steaua sus rasare; 30 plugusorul mic; 31 plugusorul mare; 31 seara capra iar in noaptea de reveliov sorcova.