| Elena0016 a întrebat:

Particip la miss boboc si as vrea sa fac la proba de talente un numar de stand up comedy. Ma puteti ajuta cu cateva idei /replici? Ps fara obscenitati. Dau funda! multumsec frumos!

Răspuns Câştigător
| HarukoMariusDaniel a răspuns:

Ce spune un peste cand se simte rau? Nu sunt in apele mele laughing
Nu le am cu glumele si replicile laughing Dar, am un sfat.
Parerea mea este ca, o viitoare Miss Boboc, ar trebui sa faca ceva mai artistic si elegant. Un dans, un mic spectacol sau eventual teatru.
Sa apari pe scena ca Miss si totodata sa faci glume... in opinia mea, e putin jenant.
Totusi, daca vrei sa ramai la stand up, sa nu iei glume dupa google big grin Incearca sa fii cat mai originala.
Succes si scuze daca te-a deranjat comentariul meu.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu te-as sfatuii sa alegi ceva la care te pricepi foarte bine!
La stand up comedy, trebuie sa fii foarte buna si sa stii sa improvizezi pe moment, nu sa astepti sfaturi si sugestii de la altii, ca nu te va ajuta cu nimic asta, in fata publicului.

| Elena0016 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc pentru sfat! cred ca o sa aleg altceva si las la o parte stand up-ul ....ai putina dreptate. Multumesc mult!

| Violleta2022 a răspuns:

La 13-14 ani show erotic sau striptease, prezentat la scoala?
Daca face asta, cu siguranta o astepata exmatricularea!

| Violleta2022 a răspuns:

Fata a cerut sfaturi pentru Romania, alte tari!

| AKARA0 a răspuns:

Gen uite:

Cum se numește o mașină care îți mulțumește
Mercides

Odată intra un ceasornicar intr-un spital de nebuni, putem spune că oamenilor de acolo lor lipsesc câteva rotite laughing

Cum se numește un cal corcit cu un măgar
Cutter (catâr) laughing

Un chinez se întâlnește cu un roman, aceștia au porecla baterie deoarece pe chinez il cheamă li iar pe român Ion (li ion)

Știți cum schimbă 5 olteni becul?
Unul se urca pe masă iar alții 4 învârt masa.

| PuscaDorina99 a răspuns:

Sti cum se numeste o masina care multumeste? .........Mercidez!