| crooxel a întrebat:

pentru cei care au mai pictat cu acrilice...imi puteti spune cate ceva despre aceste culori(sa nu fie copiat de pe net)? si exista cumva si acrilice fosforescente(sa lumineze in intuneric)? daca da, nu stiti unde gasesc in cluj sau de pe ce site din romania sa-mi comand?
cel mai folositor raspuns ia funda

1 răspuns:
| AnaaSb a răspuns:

Culorile acrilice sunt culori pe baza de apa. Tehnica prin care le folosesti iti poate,, semna,, f. bine pictura. Culorile acrilice trebuie folosite cu mare grija deoarece sunt aproape apa si se pot scurge pe foaie sau intinde f. rau. Eu iti recomand culorile acrilice ( mai ales datorita culorilor aprinse date fiind de pigmentii acestora ).Eu am vazut culori acrilice fosforescente. Erau pe baza de apa + pigmenti speciali ce se,, porneau,, in intuneric.