| AtomicRain04 a întrebat:

Saptamana viitoare se va organiza un concurs de talente in scoala mea si vreau sa ma duc la literatura, pentru a prezenta doua poezii scrise de mine. Problema este prezentarea lor, deoarece mereu devin emotionata in fata mai multor oameni, si nu as vrea sa arat ca o idioata in fata juriului. Cum pot sa imi stapanesc emotiile si sa recit poeziile cum trebuie, avand in vedere ca e prima data cand fac asa ceva? happy

2 răspunsuri:
| dragonmagd a răspuns:

Închipuie-ți că toți stau pe toaletă și nu pe scaune

| belle2009 a răspuns:

Bună,
Încearcă să faci abstracție de spectatorii tăi (elevi şi profesori) şi să te comporți ca şi cum te-ar asculta unul dintre părinții tăi la o materie pentru a o reține mult mai repede.
Multă baftă îți doresc!
Pa, pa!