| nosferatu15 a întrebat:

Vreau sa-mi recomandati si mie niste carti cu mister, aventura, dragoste, suspans; sa le aiba pe toate la un locbig grin...dau >funda:

Răspuns Câştigător
| DeMeTrIoN a răspuns:

Pai, ai putea incerca :
-Un casanova calatoreste spre iad(Paul Antim) este foarte frumoasa, am citi-to vara asta din plictiseala. Are 100 si ceva de pagini si chiar si eu, care nu citesc decat cine stie cand, intr-o zi am terminat-o.
-carti scrise de Agatha Christie(este cea mai buna in scris carti politistewinking )
-Amurg insangerat(Maria Muraru) o fi ea de dragoste, dar crede-ma ca e foarte frumoasalove struck
-Cesar Cascabel(Jules Verne)- e destul de draguta si e de aventura, deci ti-o recomandwinking
-Intre viata si moarte(Arthur Gask) este de asemenea politista si are toate ce le-ai mentionatwinking e cu un functionar pe nume Charlie Edis de la banca din Adelaide, Australia. Fuge de politie, se indragosteste, trece prin multe si ajunge sa se imprieteneasca cu cel mai mare dusmanwinking
-S-a ucis in jurul tau, Church?(Takis Panayotis) este despre cazul foarte complicat al unui detectiv. E putin inspaimantatoare la inceput cand incepe sa povesteasca despre crima respectiva, dar este de asemenea foarte frumoasawinking
-Simfonie in mov(Mariana Cristea) e despre o profesoara de romana ce este repartizata la o scoala dintr-un sat. Aici se indragosteste de un medic din satul vecin. Si de aici incepe aventura vietii eiwinking E destul de emotionanta:X
-Printul de Jericho(Maurice Leblanc) una dintre cartile mele preferate(ca si cele de mai sus) Si aceasta are de asemenea toate cele mentionate de tinewinking Mi-a placut foarte mult! :X
Ei, sper ca te-am ajutat si daca le vei citi sper sa-ti placa la fel cum mi-au placut si mie:Xkiss! Bye!

5 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Si eu vreau pizza cu ciuperci, mozzarela, sunca, cabanosi. toate la un loc dar nu se poate.

| LittleSue a răspuns:

Zece negrii mititei -Agatha Christie

Un pic off topic, daca vrei sa-ti omori timpul cu ceva care sa le aibe pe toate, pe langa carti eu ti-as recomanda si serialul Death Note.Se gaseste si in format manga.Incearca,n-o sa-ti para rau happy

| GabrielCIG a răspuns:

Zapada de primavara yukio mishima

| pldgsophie a răspuns:

Eu iti recomand cartile Agathei Christie, dintre care mie mi-a placut cel mai mult Oglinda Sparta. Contine cam tot ce vrei tu.

| lylyanaradu a răspuns:

Te sfatuiesc sa intri pe http://www.atingerea.com/ sa citesti primele 2 capitole ale romanului Atingerea. Iti indeplineste dorinta (4 in1); crede-ma, nu o mai lasi din mana pana ce nu o termini. Si, astept funda...