| Gabriel7654 a întrebat:

Bună tuturor, am nevoie de un profesor de pictura online, va rog eu sunt în scaun cu rotile și nu pot merge la cursuri. Nu e problemă de ban, i poate fi si foarte scump dar sa merite.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai deja experienta de baza, incearca sa iei legatura cu comunitati artistice sau chiar si artisti amatori cu experienta (mai ales din zona ta).
Vei fi surprins cati voluntari te pot ajuta, daca le ceri si apreciezi ajutorul!

| Andreeush a răspuns:

Dacă ești în scaun cu rotile nu înseamnă că nu poți merge la cursuri.
Sunt mulți ca tine care merg la cursuri.

| Gabriel7654 explică (pentru Andreeush):

Sa dar este greu si pentru mine si pentru cei ce ma îngrijesc ar fi mai usor pentru toată lumea

| Silazion a răspuns:

Salut. Inainte de a plati pe cineva care sa te invete sa pictezi mai bine ai exersa, banii pentru exercitii ii poti investii in materiale de calitate, sevalet, culori, paleta, pensule, etc. Studiaza si alege-ti un stil de a picta unic ca sa iesi in evidenta, informeaza-te despre artistii vechi. Incearca sa vinzi pe net in afara lucrarile. Desi minimalistul si abstractul par la moda parca pe perete mi-as pune o pictura in ulei lucrata mult. Vezi tutoriale pe net despre proportii, forme, linii, tonuri de culori etc. Cand eram in liceu mergeam singur in parc, ma puneam in fata unei scorburi de copac si desenam identic. La facultate la fel ieseam afara singur, ma duceam la o masina si desenam un far cu toate reflexiile lui. La desen in liceu am fost a-l 4-lea pe tara la olimpiada, aveam propriul stil de desen de arhitectura. Singurul lucru pe care te pot sfatui este sa te documentezi mult si sa muncesti mult si sa fi perseverent. Daca vinzi lucrari in tara nu faci nimic, in Romania nu se cumpara. Peste 10 ani vezi de o expozitie mare sa faci intr-o tara ca Franta

| Stefan66t6fc a răspuns (pentru Silazion):

Îți mulțumesc mult pentru sfat știu ce zici așa am învățat să desenez in creion am început studii individual și am învățat aproape desenez orice portrete peisaje animale si a fost enorm de greu fără să iti dea nimeni macar un sfat nu vreau sa ma chinui in zadar asa si cu pictura