| Balonaseplutitoare a întrebat:

Buna tuturor, as dori sa public un volum de poezii, am pana acum vreo 14-15 scrise,dar nu știu de unde sa încep, mi-ar plăcea foarte mult sa colaborez cu o editura care sa se ocupe de toată hârțogăraia, de codul unic,de tipografie,etc,dar nu știu unde as putea apela, aveți vreo idee sau niște sfaturi, as fi foarte recunoscător.
Mulțumesc anticipat

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Orice editură se ocupă de asta, dar nu pe gratis.

| Balonaseplutitoare explică (pentru sadrian46):

Îmi puteți da niște nume, pentru ca din câte știu nu toate editurile accepta volume de poezii

| sadrian46 a răspuns (pentru Balonaseplutitoare):

Editura Ecou Transilvan.
Aici public și eu.

| Balonaseplutitoare explică (pentru sadrian46):

Mulțumesc mult, apropo mi ar face plăcere sa citesc câteva versuri ale dumneavoastră

| sadrian46 a răspuns (pentru Balonaseplutitoare):

Https://tinyurl.com/yc8rtew4
În partea a doua a cărții găsești ePoeme, poeme electronice. Acum sunt la editură volume în stoc.

| VoidEternal a răspuns (pentru Balonaseplutitoare):

Intri pe o librărie online. De pildă www.libris.ro

Cauți categoria de poezie românească. In stânga ai filtre cu editurile care au cărți în categoria respectivă.

Felicitări, tocmai ai aflat ce edituri din Romania editează și volume de poezii.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Trimiți lucrarea prin email mai multor edituri când o s-o ai completă + câteva cuvinte despre ea/tine și aștepți.