| SpataroGiorgio a întrebat:

Unde as putea gasi un forum/site unde sa aflu mai multe detalii despre un pistol vechi? Este din lemn cu o teava hexagonala...

Răspuns Câştigător
| TheMaker a răspuns:

Te vor ajuta băieții de pe acest forum:
https://www.anca.com.ro/forum/viewforum.php?f=7
Aici se întâlnesc și fac schimb de informații cei care se pricep la astfel de arme. Ei te pot ajuta.

5 răspunsuri:
| CatalinB11 a răspuns:

Incearca sa observi daca are vreo inscriptie. Daca gasesti, poti scrie in Google seria si poti da o cautare. Sunt sigur ca o sa gasesti rezultate.

| SpataroGiorgio explică (pentru CatalinB11):

Salut, inscriptia este scrisa pe un metal, cred ca alama (are culoare galbena) si nu se observa, e vechi

| CatalinB11 a răspuns (pentru SpataroGiorgio):

Ai putea sa incerci la mai multe anticariate, sa obtii mai multe pareri sau chiar indrumari. Poate nimeresti o persoana care are cunostinte in acest domeniu si te poate ajuta. Un site web, din pacate, nu cunosc. Poti incerca sa cauti tipuri vechi de pistol si sa rasfoiesti pe internet. Poate nimeresti modelul.

| SpataroGiorgio explică (pentru CatalinB11):

Mersi de sfat!

| CatalinB11 a răspuns (pentru SpataroGiorgio):

Cu mare placere! Pentru cautari pe internet este indicat sa cauti in engleza, ai sa gasesti mult mai multe rezultate decat in limba romana. Succes!