| Miriamm a întrebat:

Va rog frumos, ma puteti ajuta? Cine a citit "Legendele Olimpului", mai exact "Zeii Olimpui"? As vrea daca se poate sa imi povestiti despre ce este vorba...detaliat, daca se poate. Va rog mult, imi trebuie urgent si nu mai am timp de citit. Stiu ca nu e corect, dar nu am timp. Va rog. Dau funditza:X
Va multumesc anticipat tuturor!:*

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Citește aici http://www.lecturirecenzate.ro/2011/02/16/zeus-zeii-olimpului/

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

Nu e vorba despre ceva anume...deci sunt 2 volume parca, in ele sun mai multe povestiri din trecut printre care si bine cunoscuta poveste a "Troiei", deci on primul volum e vorba despre zei, iar in al doilea despre povestiri dinaceastea gen troia unde participa si zei(de exemplu zeul troiei era Poseidon parca), sper ca te-am ajutat