| TheWhiteTiger a întrebat:

Buna,vreau sa citesc o carte horror,groaza etc dar nu stiu ce, au auzit ca Stephan King a scris carti bune.
Dar vreau un horror adevarat, sa ma sperii rau de tot, dar daca se poate sa se gaseasca pe net sa o pot comanda. Ms si funda pentru cele mai multe carti spooky

Răspuns Câştigător
| bufniţel a răspuns:

Hei, daca inca te mai intereseaza subiectul, poti intra pe scribd sa citesti carti horror bune. Personal, recomand de John Saul Casa de la rascruce, Umbra sau Vocile (desi mai sunt multe alte carti scrise de el pe site nu stiu daca ti-ar placea pentru ca nu sunt atat de scary, i mean sunt foarte bune oricum dar se bazeaza mai mult pe studierea psihicului uman pus in anumite ipostaze, desi nu pot sa neg ca sunt si elemente SF pe acolo. anyway, mai sunt cateva titluri de acelasi autor care arata promitator, dar nu ma pot pronunta inca pentru ca nu le-am citit, dar o voi face in viitorul apropiat: Prezenta, Mana dreapta a diavolului, Somnambulii, Protectorul) Pe langa faptul ca eu sunt un mare fan John Saul, am citit si putin Stephan King, insa acest putin se reduce la doua carti, mai exact binecunoscuta sa opera Carrie (mai cu telechinezie asa) si Dolores Claiborne (care este doar psihologica). Hm, nu stiu daca te-am ajutat cu ceva, nu cred ca te-ai putea speria de la cartile pe care le-am recomandat, dar sunt in sine usoare si placute de parcurs.

| bufniţel a răspuns (pentru bufniţel):

Stephen King, my bad.

9 răspunsuri:
| alexndru001 a răspuns:

Salut ma numesc alex si ti-as da un sfat cartea bloody mary H. P. Lovecraft are zeci de volume horror, ai putea cere ceva de el, daca ai sa gasesti la biblioteca. Sau de Stephen King (are cele mai horror carti. Daca esti incepatoare de carti horror, nu ti-l recomand, ca te poti speria de ceea ce este scris acolo).
Poti incerca si cartile lui John Saul (Creatura, Al doilea copil, Cosmarul, Protectorul etc.)

Ai putea incerca sa cauti :
Cutia cu fantome-Joel Hill
Circul damnatilor-Laurell Hamilton
Cosmar de inchiriat-Serge Brussolo

Daca mai vrei lasa-mi mesaj si iti mai zic.

| TheWhiteTiger explică (pentru alexndru001):

Multumesc pentru raspuns.
Am cautat cartile de care mi-ai spus toata ziua si nu stiu, poate le voi pune pe lista de asteptare, sunt bune dar eu vreau o carte care sa ma tina in priza, am vazut zeci de carti de groaza dar nu le-am citit si nu vreau,, umpluturi''.Asa ca mai bine te intreb care e cea mai buna carte horror pe care ai citit-o pana acum?

| alexndru001 a răspuns (pentru TheWhiteTiger):

Salut esti on?

| alexndru001 a răspuns (pentru TheWhiteTiger):

Buna eu iti sugerez sa mai folosesti si goosebumbs colectia este tare rau

| EvilThoughts a răspuns (pentru alexndru001):

Am citit aproape toata seria.Singura care m-a speriat cat de cat (si asta doar pentru ca am citit-o noaptea ) a fost „Fantoma de la teatru"! Mi-a placut la nebunie♥♥♥!

| mariusniq a răspuns:

Jon Saul vezi că are o serie foarte mare de cărți horror

| DenisaCosmina76 a răspuns:

Eu personal am citit foarte multe carti horror. Poti incerca seria goosbumps de R.L. Stine: fantoma de la teatru, mumia, tabara infrisosetoare, Zambeste si mori!, necazuri mari etc... Sunt foarte multe. Si mi-a mai placut o carte super : Capcana de Sarah Wray. Sper ca te am ajutat

| covoras a răspuns:

Icearca ceva de H.P. Lovecraft