| Biaix a întrebat:

Vreau sa ii fac cadou iubitului meu, un disc de vinil cu melodiile nostre preferate. Insa nu stiu daca exista posibilitatea sa gasesc acest lucru. Adica sa pot sa-mi creez eu plyalistul si sa fac comanda de discul de vinil. Stiti cumva un site?happy Sau daca se poate?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Osneros a răspuns:

Vinylify iti livreaza express pana de Craciun, daca comanzi inainte de 10 decembrie, conform site-ului lor.
Cutsy nu mai iau comenzi pentru Craciun.
Discmakers au un numar minim de vinyl-uri (100) per comanda.

N-ai foarte multe optiuni, te-ai gandit cam tarziu.

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti da comenzi aici:
http://vinylify.com
https://www.discmakers.com/products/vinyl.asp
https://www.vinyl-pressing.com
E drept, comanda unui singur exemplar SP incepe de la 100 euro + taxe de expediere, vama, tva etc.

| Legion7X a răspuns (pentru Bula):

100 de euro pe un disk plus taxe de expediere este o prostie și bani consumați aiurea. Toate melodiile preferate tipul le poate asculta și pe un cd normal. Cu bani aceștia își poate îmbraca prietenul din cap până în picioare. Dar, mă rog este o părere de-a mea. Nu merită investit în chestia asta cu grmofonul, doar că este gramofon, când sunt atâtea mp3 playere și alte chestii.

| Bula a răspuns (pentru Legion7X):

Nici nu ai crede cati melomani de discuri de vinil exista.
Si eu cunosc cativa. happy

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu ai ce face cu banii?
Si ce crezi ca o sa faca cu el?

| Biaix explică (pentru Furnicuta000):

O sa il asculte la gramofonul pe care il detinehappy Multumesc de raspuns, din pacate este inutilhappy

| Legion7X a răspuns:

Https://vgeneration.ro/collections/sepci-barbati

Cumpară-i o șapcă de aici. Una la 119 lei 9 forty transport prin fan courier care costă 12 lei. sunt americane modele frumoase, barim aia o să o poartă cu satisfacție mereu, dar discul tău, o să asculte o zi sau două câteva melodii si se plictisește or ia-i o pulover.

| Osneros a răspuns:

Http://mgtfy.com/? q=custom+vinyl+cd

For some reason apare un " " (SPACE) intre "?" si "q", care n-ar trebui sa fie acolo.

| Biaix explică (pentru Osneros):

Este in regula, insa m-ar interesa in Romania..ca sa il am pana de Craciun.

| Osneros a răspuns (pentru Biaix):

Vinylify iti livreaza express pana de Craciun, daca comanzi inainte de 10 decembrie, conform site-ului lor.
Cutsy nu mai iau comenzi pentru Craciun.
Discmakers au un numar minim de vinyl-uri (100) per comanda.

N-ai foarte multe optiuni, te-ai gandit cam tarziu.