| Costel_Rusu_1964 a întrebat:

Buna ziua.Am luat un ceas cu pendul cu cheita.Propietarul de la care l-am luat, a intors ceasul pana la maxim si s-a blocat.Nu mai porneste.Solutia care ar fi?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Un reparator de ceasuri. In unele localitati mai sunt. La mine in oras este unul. In principiu nu este mare lucru. Cand eram mai tanar reparam asemenea ceasuri, la un asemenea defect. A sarit arcul de pe umarul care-l strange. Asta in majoritatea cazurilor. E mai complicat daca s-a rupt umarul axului sau s-a rupt fanta arcului.

1 răspuns:
| Brizbriz a răspuns:

Il dai inapoi
si nu prea inteleg de ce ai luat un obiect defect