| Constantin78 a întrebat:

am pavat curtea cu piatra adusă de la un râu secat de la poalele unui munte si cand am spart o piatră mai mare am descoperit un schelet cum ar fi de șarpe. Stie cineva cum as putea descoperi vechimea sau daca e vb despre altceva?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Ai gasit o fosila cu vechime de cateva zeci-, sute de mii sau chiar milioane de ani.
Poti pune fosila la un loc vizibil, ferit de intemperii si apa /ploaie, ca ornament.

De fosile se ocupa institutiile de geologie, cum sunt si facultatile.
Periodic se organizeaza si expozitii cu vanzare de fosile. In functie de animalul amprentat si marimea lui, pretul lor variaza in gama larga.

| Constantin78 explică (pentru Bula):

Multumesc frumos pentru sfat

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sunt curios si eu, pune o poza aici

| Constantin78 explică (pentru RAY):

Nu reușesc să pun poza aici, daca vrei trimite o adresa de email si iti trimit poza