| NiculaeClaudiuAndrei a întrebat:

Buna ziua,am si eu o intrebare pentru toți românii,pe voi nu va deranjează blocurile care au termopanele de culori diferite si fatada tot de culori diferite la fiecare proprietar in parte,nu ar fi trebuit să fie la fel culorile la termopane si la fatada blocului, nu prea este estetic.
Am ales corect si bine categoria?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta e rezultatul faptului ca suntem tara lui "lasa ca merge si asa" si nu avem primari care sa aiba oute sa amendeze si sa nu dea autorizatii

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu mă deranjează deloc.

| Freya1 a răspuns:

Pai normal în orașele în care plătești întreținere și încă mai ai asociație de locatarii ca pe vremuri, ar trebui ca primăria sa izoleze blocurile pe exterior și sa le vopsească în culoarea potrivita.Dar cei ce plătesc atâtea taxe și impozite nu știu sa își caste gura, mai bine plătesc apa calda (cu toate ca habar nu am cum sa trăiești in secolul 21 cu apa și căldură la comanda și aceias pentru tot blocul la comun) pe care nu o au,si căldură pe care nu o primesc și răbda.

Și în orașul meu o sa vezi culori diferite la izolarea apartamentelor, dar măcar aia au o scuza.E casa lor, decizia lor, și nu are statul nici o obligație fata de ei.
Poate cel mult primăria sa vina și sa ii atenționeze sa își zugrăvească pe lângă geam culoarea blocului de dinainte, dar în rest...

| carevaescu a răspuns:

Daca vorbesti despre București, dpdv estetic se integrează in cacofonia generala de culori, forme si degradare.
Dupa un timp, nu te mai deranjeaza, pentru ca sunt lucruri mult mai importante in viata

| NiculaeClaudiuAndrei explică (pentru carevaescu):

Nu numai in Bucuresti am vazut si in Constanta,Brasov, Iași, Oradea, Galati, Braila marea majoritatea blocurilor sunt cu termopane de culori diferite si fatada blocului la fel.

| nukeyly a răspuns:

Tu vrei reguli in tara fara reguli, cu constructii haotice, arata cum arata si asa va fi inca 1000 de ani, cand ro o fi Germania cu reguli si blocuri pe role nu pe bete ca la noi.

| AndreaDanci a răspuns:

Nici nu le-am observat
N-am vazut niciodata termopan de alta culoare decat alb la bloc
La case am vazut negru si maro

| NiculaeClaudiuAndrei explică (pentru AndreaDanci):

Păcat că nu pot sa pun poze pe TPU.