| Beginer a întrebat:

as dori sa ma ajutati in legatura cu tempera si guasa la tub, sa mentionat ca guasa este mai "pastoasa". Asta ce inseamna de fapt ca tempera este mai lichida fata de guasa iar guasa este mai groasa, mai solida, sau poate aveti un raspuns mai exact. Va multumesc si o zi buna!

Răspuns Câştigător
| Beginer explică:

Da,de obicei guasa la tub e ca o pasta, mai solida decat tempera."Pastoasa" inseamna ca e mai solida si nu va curge o gramada de culoare cand strangi tubul. happy

4 răspunsuri:
| TheGirlWithGlasses a răspuns:

Daca colorezi ceva cu tempera, dupa uscare e "uscata"-nu are stralucire, dar guasa are un luciu dupa uscare...Recomand guasa, caci e mai durabila si arata mai bine happy

| Beginer explică (pentru TheGirlWithGlasses):

Multumesc mult pentru raspuns, as mai avea o intrebare, e normal ca guasa la tub sa fie mai solida, mai "pastoasa" si apropo ce inseamna mai pastoasa, banuiesc ca e mai solida nu? Iar tempera la tub e mai lichida? Multumesc! happy

| Beginer explică (pentru Beginer):

Multumesc foarte mult, un weekend placut!

| TheGirlWithGlasses a răspuns (pentru Beginer):

Cu drag happy

| Beginer explică (pentru Beginer):

Da,de obicei guasa la tub e ca o pasta, mai solida decat tempera."Pastoasa" inseamna ca e mai solida si nu va curge o gramada de culoare cand strangi tubul. happy