| CospyRo a întrebat:

Bună ziua! Doresc să achizionez cartea "Al Doilea Razboi Mondial. De la Blitzkrieg la Hiroshima. Ghid complet", însă nu mai este in stoc pe niciun site. Stiti cumva când va reveni? Totodată m-ar interesa sa aflu dacă stiti din ce luna sau an nu mai este in stoc cartea pentru ca sper sa nu ma înec cu apa rece in speranța ca la un momentdat va reveni sa o pot cumpăra. Si as mai dori sa stiu daca este vreo diferenta intre cărțile "World War II. From Blitzkrieg to Hiroshima" si "World War II. From Blitzkrieg to atom bomb" fiindca am observat ca aceste doua carti sunt la fel la conținut, dar au coperti diferite. Mulțumesc!

1 răspuns:
| vmorghulis a răspuns:

În ceea ce privește diferența dintre cărțile "World War II. From Blitzkrieg to Hiroshima" și "World War II. From Blitzkrieg to Atom Bomb", este posibil să fie vorba doar de o diferență de titlu și copertă, iar conținutul să fie identic. În general, este posibil ca editurile să publice aceeași carte sub diferite titluri sau coperte în funcție de piața sau țara în care este distribuită. Cu toate acestea, pentru a fi sigur, ar trebui să verificați cu atenție descrierea cărților și să comparați conținutul și prețurile acestora.