| SkyEL a întrebat:

Buna ziua, imi puteti recomanda o carte care sa explice pas cu pas astfel incat sa inteleaga orice om cum se face o anumita sculptura in lemn? De exemplu o carte de 100 de pagini care explica pas cu pas cum sa sculptezi un taur sau un caine sau orice altceva. Vreau o carte care sa faca procesul de a sculpta chestia respectiva foarte usor.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

An dat o cautare si am gasit mai multe:
https://www.google.hu/......ps?/search
Incearca sa le descarci (unele necesita registrare) si vei avea chiar mai multe cursuri la dispozitie!

| NoOne18 a răspuns:

Neaparat carte? Sunt atatea cursuri video online sau clipuri pe Youtube