| vindcelintelept a întrebat:

Bună ziua TPU! Iertați-mi ignoranța, însă am o întrebare. E ok dacă schimb design-ul original al iei românești? Prin asta mă refer la schimbarea paletei de culoare, la adăugarea unor detalii mai complexe. Dau fundă

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Schimband designului unei haine traditionale precum ia romaneasca, nu se mai poate numii ie si nici nu mai are conotatie traditionala, fiindc considerata o bluza normala.

2 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Schimba, si, daca nu esti expert in design, in arta, ai sanse mari sa iasa in cele din urma un kitsch. Ca sa iesi de pe linia traditionala, si sa realizezi ceva original si totodata valoros, cum a fost un Picasso cu cubismul, trebuie sa fii ceva de anvergura lui Picasso.

| relian a răspuns:

Schimba,fa ce vrei,nu te impiedica nimeni. Daca iese ceva mai frumos asta e.
Ce traditie ce povesti laughing alea aveau aia pe vremea aia,astazi noi avem altceva,unepr moda revine, alteori si cu schimbari, deci daca tie iti place ce spui si arata si mai bine ca aia veche, dai bataie.
Am vazut si pe la Guess ca fac aia tricouri genul ala, chiar am 2 tricouri asa.
Traditii,pff,conteaza ce se cauta acu, conteaza ce se apreciaza acum. Aaia daca atat au putut atat au facut, tu daca poti mai mult de ce nu.
Nimeni na scos ceva direct totu conceput doara de el, tot ce se face este de fapt o continuare a ceau facut aia in trecut, noi imbunatatim