| anonim_4396 a întrebat:

Cam cat costa sa iei un taxi din Fundeni pana la Gara de nord?

Răspuns Câştigător
| pep a răspuns:

Preturile sunt variabile. Solutia:intrebi mai multi taximetristi cand ajungi in Fundeni si il alegi pe cel care-ti convine.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cat nu-i rusine taximetristului sa ceara. Mai ales daca-i spui ca nu esti din Bucuresti.

cristian
| cristian a răspuns:

Stabilesti cati kilometri sunt si inmultesti cu tariful practicat.
Este bine sa intrebi inainte decat sa ai surprize la destinatie.
Sunt mai multe tarife practicate.(tarif de zi, de noapte, de exterior, pentru turisti si pentru straini, pentru fraieri)
Ar trebui sa primesti si un bon fiscal cu stampila.Pa cuvant.

| catalinten a răspuns:

Cam 20-25 RON in principiu (daca nu e foarte aglomerat si ramane in trafic sau daca nu este un taximetrist hot)