| Fabianmarian a întrebat:

Care carte de jules verne credeti ca e mai interesanta:
- Insula misterioasa
- Steaua sudului
- Copiii capitanului Grant
- O calatorii spre centrul pamantului
- Capitan la 15 ani
- Prichindel

Răspuns Câştigător
| cockye a răspuns:

Toate sunt nu strica sa le citesti, ai de castigat! happy
Eu iti sugerez Capitan la 15 ani''.E buna!happy
Bafta

8 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poate faci cândva rost si de"Doi ani de vacantă", e superbă. Tot de acelasi autor. Eu le-am citit pe toate din seria lui, la vremea copilariei mele. Prima a fost Capitan la 15 ani, dar acum daca ar fi sa le recitesc m-as apuca de Copiii capitanului Grant.
Doamne, sunt atat de frumoase! Eu acum recitesc Magicianul. Simultan, si Gradina secretă.

| Empathizer a răspuns:

Toate sunt interesante, dar din tot ce a scris Jules Verne eu prefer Copiii capitanului Grant.

| Aneke a răspuns:

Eu am citit Capitan la 15 ani si e foarte frumoasa.Iti sugerez sa o citesti.

| coMpLeT a răspuns:

Dupa nume, insula misterioasa mi se pare interesanta. Eu pe asta as citi-owinking

| kaloma a răspuns:

Copii capitanului Grant, Capitan la 15 ani si Insula cu elice as mai putea adauga

| Sarah64 a răspuns:

Toate sunt interesanet;] Numai timp sa ai sa le citesti totusi eu iti recomand Insula Misterioasa sau Capitan la 15 ani iarasi e frumy... orkm citeste`le pe toate iti va prinde bine;]
Bft; oo3!

| Bogdy11v a răspuns:

Steaua Sudului suna interesant

| d14m4r14 a răspuns:

Iti recomand "O calatorie spre centrul pamantului". E chiar o carte captivantabig grin.