| raluky4 a întrebat:

Care carte este mai interesanta si mai usoara: 10 negri mititei de Agata Christie sau Robinson Crusoe?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai interesanta este 10 negri mititei! Robinson Crusoe m-a plictisit groaznic.Iti recomand prima carte, pe care am citit-o in 2 ore si ceva, fiindca ii mai dadeam drumul big grin big grin big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vroiam sa spun "fiindca nu ii mai dadeam drumul"big grin

10 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Robinson Crusoe e mai grea. Are cel puțin vreo 200 de grame mai mult.

| blueangel99 a răspuns:

Robinson Crusoe e cea mai uşoară, am citit-o eu în clasa a3-a, dar presupun că "10 negri mititei" e mai interesantă. Şi "Robinson Crusoe" e interesantă, dar nu la fel, cred.
În fine, tu citeşte-le pe amândouă şi vei vedea care e mai uşoară şi interesantă.

Numai bine!

| andreeei a răspuns:

Robinson Crusoe

| Misspink2000 a răspuns:

Robinson Crusoe.Mi-e mi-a placut.Citeste-o si tu! Funda?

| MariiMelon a răspuns:

Eu te-as sfatui sa citesti Robinson Crusoe.Nu mai stiu cate pag are dar nu are mai mult de 250 si e si interesanta si te tine in suspans.Succes!

| AnAnGeLWiThOuTnAmE a răspuns:

Depinde ce gen de carti preferi.eu ador cartile politiste adica as alege zece negri mititei.si robinson crusoe e mai usoara, e faina dar nu te tine in suspans ca zece negri mititei

| Hugg a răspuns:

Robinson Cruso este o carte foarte frumoasa si foarte usoara, merita cititahee hee funda? :d

| blade01 a răspuns:

Robinson Crusoe e o carte foarte frumoasa cu aventuri
Pe mine m-a fascinat

| denisfresh a răspuns:

Robinson Crusoe este mai interesanta si mai usoara.
Te sfatuiesc sa o citesti.