| anonim_4396 a întrebat:

Care credeti ca e cel mai mare compozitor (de muzica, desigur) al tuturor timpurilor si de ce?

15 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Beethoven, fiindca a revolutionat simfonismul. Mira

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

MOZART! Pentru ca s-a dovedit, in urma multor studii ca muzica lui e atat cea mai accesibila, dar si cea mai armonioasa si omniPozitiva, si relaxanta, facand foarte bine atat bebeilor di burtici, favorizan dezvolatrea neuronala Exponential!, cat si multi ani, dupa!, si, inclusiv joianelor din ferme, care dau mult mai mult lapte, si sunt mai sanatoase, daca asculta muzica lui MOZART! Amadeus Wolfgang...

| TipulVerde a răspuns:

James Hetfield happy

| Wtf9000 a răspuns:

Nicolae Guta.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Beethoven, Mozart, Smetana, Enescu, Porumbescu, Chopin iar dintre cei actuali imi place Moriconne si Bacalov. Si la sfarsit un buric saltaret pe Guta al lui GRIM!winking Eventual cand voi surzi de tot!

| kh1ss a răspuns:

Vivaldi

| alma a răspuns:

Imi place foarte mult VIVALDI deaeea am ales ca fond muzical la nunta mea (biserica) ANOTIMPURILE este geniala. O zi buna

| Elly4all a răspuns:

Bethovan cu siguranta.winking a fost un mare compozitor si a scris creatii foarte frumoase!winking

| Cryss a răspuns:

Pai mie mi-au placut foarte mult doi compozitori happy : Beethoven si Vivaldi. De la Beethoven imi place mult Sonata lunii si de la Vivaldi Anotimpurile happy.
Muzica lor ma linisteste si ma face sa ma simt mai optimista.

| FearNoEvil a răspuns:

@GRiM Sper ca glumesti. raised eyebrows

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

MOga laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mozart, mozart si iar mozart.Cine a vazut filmul Amadeus stie de ce.Niciodatata omenirea nu a vazut un asemenea geniu.Mozart memora o compozitie imediat ce o asculta...in plus complexitatea pe care o au simfoniile sale. e remarcabila. Multi spun ca muzica sa e amuzanta, bine atunci inseamna ca nu ati auzit de recviemul sau si de concertul de pian nr. 20 care este fenomenal

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu

| Dinuuu a răspuns:

Mozart, uitati-va la Amadeus.

| BlackRos3 a răspuns:

Luciano Pavarotti pentru ca prin muzica sa, prin talentul sau, a reusit sa cucereasca intreaga lume, albumele sale fiind vandute intr-un numar de peste zeci de milioane happy