| anonim_4396 a întrebat:

Care credeti ca e cel mai talentat pictor al tuturor timpurilor si de ce?

Răspuns Câştigător
| Ben. a răspuns:

Dali.la el, pana si timpul poate fi pictat.

26 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Picasso-un mare artist

cami
| cami a răspuns:

Hai, sa fim seriosi, Michelangelo ii intrece pe toti tongue
aaa si se presupune ca aceea Gioconda ar fi fost insasi nevasta lui Da Vinci. tare, nu? daca-ar sti ce vestita e... poate ca a fost doar o sumpla femeie.si acum. e o muza.

| dinusinziana a răspuns:

Luchian si Jean Van Eyck (vezi "Anemone" si "Sotii Arnolfini")

lolita
| lolita a răspuns:

Leonardo Da Vinci, ce a reusit el sa faca cu Gioconda este inegalabil, si dupa Salvador Dali.

| Bloo2 a răspuns:

Pai. cel mai mult imi plac dali si modigliani.si dupa ei vin pictorii renascentisti. michelangelo, da vinci etc...

| tukhey23 a răspuns:

Luchian, stiu ca toti zic... straini, eu il aleg pe romanul nostruhee hee

| gabrielutzu a răspuns:

Traian Basescu.

| Elly4all a răspuns:

Eu zic ca Luchianwinking

| csintalan a răspuns:

... tablou nou sa pictat de curand, ...Vadim, Becali si uniunea pictat Vanghelie,...

| maryana5 a răspuns:

Leonardo Da Vinci - in primul rand el a fost un fel de om 'multi' nerd, a imbinat in operele sale frumusetea naturii, sentimente dar si stiintza. El ramane ThE BeSt peace sign

| DenissaDeea a răspuns:

Leonardo Da Vinci, cred ca a fost cel mai bun pictor, datorita picturilor sale religioase...

| alexam a răspuns:

Sincer imi place Grigorescu! De ce? Pentru ca e pe gustul meu pictura lui!

| marria a răspuns:

Dali....pt lucrarile sale abstracte
van gogh..pt floarea-soarelui si nu numai...

| andi a răspuns:

Laur puscaru... pista icoane...superbe.colegul meu.pacat k nu o sa-l mai vad, a plecat in america sad

| cristina_4459 a răspuns:

Mie imi plac ft mult picturile lui Sabin Balasa...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dumnezeu. a folosit cele mai frumoase culori.si pe toate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

~ Ivan Aivazovski e pictorul pe care il consider cel mai talentat.
~ motivatie : extraordinara capacitate de a fi redat cu atata naturalete si realism o multitudine de ipostaze ale marii. (pare-se ca a creeat sute, poate mii, de picturi marine., tema considerata printre cele mai dificile pentru un pictor)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toti sunt/au fost la fel de talentati

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pablo picassso

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Van Gogh, fara indoiala!

| ciupy a răspuns:

Picasso si leonardo da vinci...

| ciupy a răspuns:

Picasso

| maria4320 a răspuns:

Depinde cum ii percepi, ce iti place. Talent, adica har si exercitiu au toti cei pe care ii numesti pictori ai tuturor timpurilor.

| barbaruba a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Hieronymus_Bosch
http://banksy.co.uk/menu.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Honor%C3%A9_Daumier

bosch : nebunie in idei pentru vremea lui, pur si simplu mind blowing pentru mine ( mi-e greu sa inteleg cum cineva la vremea aia putea sa picteze asa ceva)
banksy:super caterinca
honore daumier : versatilitate in stil si o maniera care imi place mie foarte mult pentru prospetimea pe care o are.

| mada123 a răspuns:

CEL MAI MARE PICTOR AL TIMPURILOR CRED CAA FOST LEONARDO DA VINCI PT MINUNATA SA PICTURA MONALISA/JOCONDA