| mady_1396 a întrebat:

Care este cartea voastra preferata ?

13 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Micul print-de Saint-Exupery

cami
| cami a răspuns:

Acum citesc "Asasina cultivata" de Enrique Vila-Matas. "cititorul era avertizat ca putea muri chiar atunci. cu alte cuvinte, putea muri de-adevaratelea, putea sa cada jos si sa nu se mai ridice. si chiar daca stiu ca nici unul dintre ei nu a murit, multi au fost transfigurati dupa aceea " ne spune Robert Bolano.
Si mi-as zic "Chiar asa, ia sa vad, mor, ori ba?" Pana acum, n-am murit, dar cred ca cedez, o lasa in pace, ma apuc de altceva-atata stres, spaima si tensiune n-am trait in viata mea laughing
Cartea preferata, tot Regina gafelor de Meg Cabot ramane.

| Roxata a răspuns:

Toate panzele sus-R. Tudoran

| ady2607 a răspuns:

Numele Trandafirului-de Umberto Eco

| nathalie a răspuns:

Adio de Honore de Balzac

| smileforme a răspuns:

Colectionarul de john fowles :*winking

| anita92 a răspuns:

Shogun-James Clavell

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cartea mea preferata e Toate panzele sus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dama de pica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Papillon, scrisa de Henry Charriere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dictionarul explicativ al limbii romane, -varianta tiparita-

| denny14271 a răspuns:

Twilight

| raluca200219 a răspuns:

Cartea mea preferata a fost,, Coliba Unchiului Tom". Este o carte fantastica pe care ti-as recomanda-o.