| IoanaBratinka a întrebat:

Care este cartea voastra preferata si ce carti mi-ati recomanda sa mai citesc?

Răspuns Câştigător
| Gbss a răspuns:

Eu am foarte multe carti preferate, dar iti recomand cateva, daca poti sa le gasesti si daca te atrag:
-O plimbare de neuitat- Nicholas Sparks
-Draga John- Nicolas Sparks
-Nopti in Rodanthe- Nicolas Sparks
-Mana stanga a lui Dumnezeu- Paul Hoffman
-Seria Anita Blake- Laurell K. Hamilton
-Cronicile Vrajitoarelor(serie)- Ann Rice
-seria Fortele Raului Absolut- Kelly Armstrong (Invocarea, Revelatia, Rafuiala)
si as mai avea, dar nu mi le pot aminti acum, dar daca mai ai nevoie, sa-mi spui.big grin

| IoanaBratinka explică (pentru Gbss):

De Nicolas Sparks le-am citit pe toatebig grin si de asemene si Fortele raului absolut si probabil ca le voi incerca si pe restul.

5 răspunsuri:
| Sellena_4766 a răspuns:

1.,,Amurg''de Stephenie Meyer
2.,,Vampirii Sudului''de Charlaine Harris(are 10 volume)
3.,,Jurnalele vampirilor''de J.L.Smith
4.,,Singur pe lume''de Hector Malor
5.,,Și dacă e adevărat...''de Marc Levy
6.,,În altă viață''de Marc Levy
7.,,Europolis''de Jean Bart
Lectură plăcută!

| NoRestForTheWicked a răspuns:

Thumbs up pentru intrebare! big grin
Incearca Tolkien "The hobbit" e o carte foarte relaxanta
M. Cartarescu: Nostalgie, Gemenii, Mendebilul, De ce iubim femeile... carti foarte bune, experiente de viata, umor de calitate in mare o lectura foarte buna si captivanta!
John Fowles Magicianul -are de toate
E.A.Poe nuvele povestiri
Stephen King tot ce prinzi big grin nu vei regreta
De astea imi aduc aminte acum. Sper ca te-am ajutatwinking

| xey a răspuns:

Ti-as recomanda sa citesti:" Amintiri din copilarie,, de Ion Creanga si "Recreatia mare,, de Mircea Santimbreanu

| karinamark a răspuns:

Declaratia - Gemma Malley o carete superba, apartine editurii RAO si are 256 de pagini le vei savura cu placere happy