| Stefanel20000 a întrebat:

Care este legătura dintre apartheid și prejudecăți?

4 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Ca legatura dintre comunism si proprietatea privata

| Werrich a răspuns:

Apartheidul reprezinta o segregare bazata pe prejudecăți. Un caz de a fost Africa de Sud.

| Dintrebare a răspuns:

Apartheid este un sistem izvorat din prejudecati. Mai exact din prejudecata fata de negri.

| Bluestar15 a răspuns:

Apartheidul a provenit din prejudecati fata de negri si a constat in persecutii ale negrilor de catre albi. A venit Nelson Mandela la putere, a distrus apartheidul, dar a facut acelasi lucru ca si apartheidul: de data asta negrii i-au persecutat pe albi.