| MichelCarter a întrebat:

Care este rolul cartiiin evolutia umanitatii?
P.S. cel mai bun raspuns dau funda.

4 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Mint frumos. Are si Llosa o carte care se invarte in jurul subiectului asta. Mint asa de bine ca, daca esti mizantrop la baza, iti vine sa stai la o bere cu unele personaje. Gen Meursault sau Aureliano Buendia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

- cartea dă inspirație pentru a crea noi lucruri originale ce te pot ajuta să evoluezi. Vezi lucrările SF din anii trecuți.
- cartea te ajută să devii mai avansat intelectual
- cartea te face să trăiești o altă viață din perspectiva altcuiva

Răspuns utilizator avertizat
| Spitz10 a răspuns:

Carti? pai de a imprastia informatia, un om intelient transimte mai multor oameni cunostintele lui.