| Lidiaionela a întrebat:

Care este scopul organizarii unor evenimente desfasurate simultan in mai multe capitale europene

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate fi vorba despre conferinte cum a fost spre exemplu cea dedicata literaturii europene contemporane desfasurata simultan in mai multe capitale europene, in luna mai sau poate miscari stradale gen mitinguri de solidarite...

3 răspunsuri:
| MaNDwN a răspuns:

Hahaha, si noi am primit asta! clasa a 8-ta esti nu? eu am scris ca, e un pas spre dezvoltarea paci deoarece ca sa organizezi evenimente desfasurate in mai multe capitale, conducatori tarilor trebuie sa se inteleaga intre ei, sa vada cum fac asta, si asa se fac relatii! sper ca ti-aam fost de ajtor!

| Lidiaionela explică (pentru MaNDwN):

Da a8a sunt acum am terminat, oricum dadusem deja raspunsul la scoala dar am mai vrut pareri si exact ce mi-ati spus voi asta ne-a zis si doamna ca inseamna

| Andreea_8956 a răspuns:

In primul rand ca asta poate creea legaturi intre popoarele din UE, si le permite tuturor sa invete despre culturile din aceste tari. happy