| stetoscop a întrebat:

Cartea sau filmul "Secretul" ti-a schimbat viata? Care este cea mai mare realizare a ta, dupa ce ti-ai insusit "secretele" secretului?

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

De schimbat viata nu mi-a schimbat-o in mod substantial pentru ca inainte de a citi si vedea (ca am citit si cartea si am vazut si filmul) am mai citit multe carti despre puterea gandirii pozitive. Eu incerc pe cat posibil sa gandesc mereu pozitiv, sa vad intotdeauna si partea buna a lucrurilor. Poate ca daca m-as gandi in fiecare zi si mi-as dori bani as avea si mai multi bani, dar asa eu mi-am dorit sanatate si in ultimul timp ma simt mult mai bine...

14 răspunsuri:
| kh1ss a răspuns:

Eu am vazut doar filmul si m-a impresionat tongue

| Diva a răspuns:

Am vazut filmul dar nu mi-a schimbat mentalitatea

| Zoombe3 a răspuns:

Am citit cartea si am vazut si filmul, dar viata mea nu s-a schimbat cu nimic. Consider ca este o mare porcarie, o alta tentativa esuata a americanilor de a se face renumiti.
Daca esti atenta ai sa abservi de foarte multe ori expresia : "Noi americanii detinem secretul" adica, cu alte cuvinte ei sunt jmecheri iar noi suntem niste ratati care am face bine sa ne ghidam viata dupa principiile lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata ti-o poti schimba doar tu sau neprevazutul. O carte sau un film iti pot schimba modul de a gandi sau sa privesti lucrurile cu alti ochi.atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Azi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Diana: E ceva ce stim intutiv, dar intelegem cu adevarat doar atunci cand ne este revelat. Probabil ca multi nu pot intelege pentru ca nu au deschiderea necesara. Nu suntem toti la fel, din pacate...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A citit cartea prietena mea, a vazut si filmul, si-a schimbat gandirea si m-a lasat. cea mai mare porcarie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am vazut filmul, e super si mi s-au intamplat lucruri faine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata mea s-a schimbat total, tot ceea ce imi propun se realizeaza, cunosteam secretul, ii simteam prezenta inca inainte de a-l descoperi. Atitudinea mea era asemanatoare conceptiilor si adevarurilor pozitive ce ne influenteaza, insa pana sa cunosc Secretul, inima mea uneori avea indoieli...si asta normal ca imi bloca mirajul. Acum stiu ca e o realitate clara, de 2 ani experimentez Secretul si viata mea este o MINUNE. Este superb sa poti sa fii tu cel care hotarasti sa iti creionezi propriul destin. Secretul este sa inveti sa folosesti simtind in tine entuziasmul si fericirea lucrului, situatiei dorit(e), inca inainte sa le ai. Vor veni in viata ta. Pentru mine SECRETUL, exista in viata mea. Credeti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi-a schimbat viata acest film! super filmul! ce bine era daca as fi stiut de el mai devreme...

| stefy_4690 a răspuns:

Am vazut filmul si am vazut si cartea... dar n-am mai citit-o pentru ca m-am gandit ca e acelasi lucru.m-a impresionat si probabil ma imfluentat inspre a gandi mai pozitiv dar nu vea cum sami schimbe viata... dupa parerea mea, viata nu se schimba. trecutut e trecut fapte intamplate amintiri ramase si atat. prezentul e cea ce simtim gandit facem analizam in clipa de fata.nu o schimba nimeni. doar noi o putem simti (trai) diferit de clipa precedenta. iar viitorul tine de fiecare alegerea a noastra, fiecare perceptie schimbata. tot ce iti poate face o carte este sa te faca sa iti schimbi perceptia asupra unui anumit lucru...asta e parerea mea...si cea mai mare realizare a mea .pai...nu e o realizare anume datorita influentei provenite din vizualizarea filmului. sunt mai optimista .cred...dar .asta tine de fiecaretongue

| stressymako a răspuns:

Ca n-am sarit la gatul cui mi-a dat linkul.

| Mariutza1999 a răspuns:

Eu am auzit doar de filmul SECRETE ÎNTRE PEREȚI=SECRETS IN THE WALLS.Dar cred că e același lucru cu ce spui tu.Doar am auzit de film, nu l-am și văzut. E film horror, iar eu nu sunt așa înnebunită după filme horror sau thriller. M-am interesat despre el doar pentru că e cu actrița Peyton List.Dar am văzut imagini și nu cred că e cine știe ce film ca să te sperie.Cel mai de speriat film thriller pe care l-am văzut a fost OGLINZI MALEFICE cu actorul Cameron Botce.
Dar, în concluzie, nu cred că un film sau o carte îți poate schimba viața. Poste tie ți-a schimbat-o, dar mie nu cred că mi-ar schimba-o.

| selena_2503 a răspuns:

Da, viata mea schimbat! am vizionat filmul, am citit cartea si altele in acest domeniu PUTEREA ATRACTIEI! cei care sustin ca viata nu li s-a schimbat nu inseamna decat ca nu stiu sa puna in aplicare SECRETUL
spuneam ca viata mea s-a schimbat si este adevarat pentru ca cred cu adevarat in ceea ce vreau de la viata! incercati voi sa respectati regulile de aur:cereti, credeti si primiti, fiti mereu pozitivi nu zaboviti prea mult asupra lucrurilor negative din viata voastra...va doresc mult succes!