| Cris02 a întrebat:

Cât câștigă un cântăreț la început de drum? Cine dă cele mai multe detalii dau fundă

2 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Castiga cu minus
sa castigi bani ca, cantaret, ori esti cel mai bun dintre cei mai buni, DINTRE CEI MAI BUNI, adica mult peste IMBECILII care sunt acum, de gen Smiley, sau nustiuce negru care au batut recordurile de top ale lui Elvis, dar NIMENI nu a auzit de el, si am fost curios, cand canta, e o zeama lunga, lunga, insa in state e "apreciat"

sau ai noroc, cu tona, cum ziceam de astia mai sus, mai e si loredana cea mai de GROAZA, care e ultima URATA CU SPUME, dar e marea vedeta mare romaneasca, cu toate ca, cand o vad imi vine sa imi bag ace in ochi, asa e de urata, si sunt sigur ca nu sunt singurul

| RxTx a răspuns:

Scoate bani de la el sa fie primit da mese la ceilalți muzicanți
Maneliștilor sau ce or fi ei
Sa fie primit printre ei la masa si la combinații si sa aiba si el o cantare
Ca sa te ia cu ei cand sunt plătiți de cate o primărie ca sa se vada ca primarul ofera manele pe placul cetățenilor
Asa ca o sa te bage si pe tine printre ei sa cultivi cetățenii
Din banii primăriei
Sa le dai dezacorduri gramaticale si *** cu trage fusta mai jos la minori prin parcuri
Eu sunt aladin aladin aladin ahi fetițo...

Oricum daca ai pile pe la primarii poti sa iei 3000 lei la o cântare

Sau daca merg in cârd la o nuntă câștigați toti in total 3000 euro care se împart la toti membrii formației
Asa ca tu sa zici multumesc că ai primit 50 euro dar a trebuit sa scoti 200 din buzunar pentru haine

Apoi oeste timp daca te apuci si tu sa cant chestii si scoti melodiile tale poți sa primesti bani de unul singur de la Youtube

https://m.youtube.com/watch?v=41LaGGpO88w

Poți sa mergi si pe la biserici eu cunosc la sigur o biserica creștină care ofera 3750 lei net salarii sa mergi 3 zile / lună să cânți la biserică.

Daca cânți bine si stii Biblia bone mai ales Noul testament pe deasupra.

Si mereu se eliberează locul ca oamenii cunosc pe altii in alte tari si emigrează si tot rămâne locul liber pentru ca pleca in alte tari

Si nu doar la o biserica ci la mai multe se oferă salariu celor ce stiu noul testament litera cu litera si știu sa si cante bine sa meritele banul

Opinia mea ca si la adventiști in unele locuri poți găsi salariu bun