| SebiSebbi a întrebat:

Cât de greu e să intri la unarte la grafică?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Extrem de greu, daca nu ai talent, pregatire si portofoliu deja facut.

| SebiSebbi explică (pentru Violleta2022):

De ce pregătire e nevoie?
Cam ce ar trebui să știu să fac?

| Violleta2022 a răspuns (pentru SebiSebbi):

Suna la secretariatul facultatii, sau intra pe site-ul lor oficial si vezi tot ce ai de pregatit.

| SebiSebbi explică (pentru Violleta2022):

Am văzut în ce constau probele, dar vreau să îmi explice cineva care a intrat la facultate cât de bine a desenat ca să treacă de probă

| Violleta2022 a răspuns (pentru SebiSebbi):

Nu-i vorba cat de bine desenezi, ca nu in asta consta proba, ci in talentul si stilul pe care-l abordezi la desen, ca sa fie apreciat si cotat bine, la examinare.

| IugaDani a răspuns:

E usor daca ai un portofoliu ok si un pic de skill la portrete. Nu-s asa mari standardele crede-ma.