Întrebare recomandată | Nimeni666666 a întrebat:

Cat de groasa trebuie foaia pentru acuarele incat sa nu se increteasca daca pun multicica apa. Cat poate costa un bloc de desen cu acele foi?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde. Sunt de la 15 lei la 100. Unul pentru acuarele poate costa peste 30 lei.

| Andreeush a răspuns:

Găsești până în 100 de lei.

| PaulaAndrada a răspuns:

Cel puțin 200g/m2. Se poate lucra si cu cele de 180-190g/m2,dar mai greu.
Prețul variază în funcție de numărul paginilor si marimea acestora, de firma blocului, daca paginile sunt lipite sau cu spira etc.
Eu ti le recomand pe cele de la Sonnet, dar am auzit ca si cele de la Canson sunt bune.(cred ca ambele sunt in jur de 30-40 lei)