| Ivan_Raul_1995 a întrebat:

Cat timp o sa ma doara degetele cand cant la chitara. Adica vreau sa zic ca, cu timpul nu ma va mai durea?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, asa am fost și eu la început. Prima data o sa te doară, iar apoi poate o sa ți se facă bășici dar sa nu te lași, ca o sa îți treacă. După prima săptămână deja o sa fii mai bine.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A și vezi ca o sa ți se facă pielea de la buricele degetelor mai tare

| BlackRaven45 a răspuns:

Depinde cat exersezi pe zi la chitara. Daca exersezi cam jumatate de ora zilnic atunci in aproximativ 2 saptamani o sa ti se formeze bataturi si nu te va mai durea deloc.

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Salut!

Cu timpul, pielea degetelor tale se va obisnui. Acum probabil faci batai la degete, insa asta va inceta cu timpul. Exista manusi speciale daca vrei. Le-ai puteq incerca.

Bafta!
happy

| JUNNKiE47 a răspuns:

Organismul uman este conceput să se adapteze la orice stres, așa că depinde de corpul tău, însă cu timpul nu te vor mai durea.