| Robert62 a întrebat:

Cat valoreaza o moneda din 1910? Cu primul rege al Romaniei Carol i.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de moneda, respectiv din ce este facuta si valoarea nominala.
Te poti duce sa te interesezi la asociatia numismatilor sau, mai simplu, te poti uita intr-un catalog numismatic, sunt mai multe pe internet.

| corbulalbrosu a răspuns:

In functie de starea de pastrare/conservare a monedei precum si a materialului din care este executata moneda valoarea acesteia o poate aprecia doar un numismat.

| Maxum_Ismail_1996 a răspuns:

400 lei