| xibalba a întrebat:

Cate carti ai in biblioteca(aproximativ)? Pe cate dintre ele le-ai citit?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cred ca sa tot fie vreo 3000 si le-am citit pe toate. Si, oricum, cumpar mereu carti pe care le citesc.

16 răspunsuri:
| xibalba explică:

@anna, nu citesc des carti din biblioteca persoanala, desi am o gramada. O gramada insemnand cam peste 2 sute. Bunicul meu citea mult, des si orice fel de carti... Am carti politiste, tehnice, despre fascism, despre Ceausescu, o groaza de minuni vezi prin biblioteca. Unele le-am citit, putine, ce-i drept, le citesc doar pe cele care imi trezesc vreun interes. Daca vreau sa citesc altceva, apelez la Biblioteca Judeteana.

| Ana_6509 a răspuns:

Pfff nu stiu, maine le numar.Cu cititul nu ma pot mandri, am citit cateva insa in raport cu numarul de carti pe care le am in biblioteca nu e mare scofala.Rusine sa-mi fie! Tu?

| Ana_6509 a răspuns:

Uite ca le-am numarat, m-a ros curiozitatea sa stiu exact cate carti am in biblioteca.Sunt 283, ma asteptam la mai mult. Oricum mai am si altele pe care le-am scos din biblioteca si le-am lasat prin casa, prin dulapuri.
Nici eu nu prea citesc din biblioteca personala(sunt multe carti vechi si multe de dragoste-Sandra Brown).
Ma bucur ca exista oameni care inca citesc carti pentru ca in ziua de azi mai bine te uiti la un film dect sa citesti o carte, pana si copii mai bine citesc rezumatul de pe internet decat cartea.
Te pup:*.

leonardk
| leonardk a răspuns:

In biblioteca am vreo 3500 (am 3 biblioteci) si inca vreo 2500 in calculator. De citit...nu le-am citit pe toate (le pastrez pentru varsta pensiei) la dar am citit altele din alte biblioteci. Din pacate calculatorul si televizorul castiga teren in fata cartilor.

| Razvan a răspuns:

Am multe carti unele adevarate epopee ale chimieilaughing
Ar fi impropriu sa zic ca le-am citit dar le-am studiat si m-am luat cu mainile de caprolling on the floor

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Am multe, dar majoritatea is beletristica... is de ale mamei. Eu am putine, imi cumpar ce-i drept, dar destul de rar. SI am gusturi total diferite de ale ei.

| larisa_6959 a răspuns:

Am foarte multe carti in biblioteca si n-am citit nici macar jumatate. Asta pentru ca bunica mea ii placea sa citeasca, majoritatea sunt carti de dragoste si cateva scrise de clasici romani. Mama are mai putine, dar tot de dragoste. Eu personal am putine carti, aproape un raft, pe acestea le-am citit pe toate. De obicei imi iau carti de la biblioteca scoli si de la cea judeteana.Imi place sa-mi cumpar carti si incerc sa imi fac o bibloteca cat mai diversa.

| vilmaristul a răspuns:

Eu imi inventariez biblioteca
pana acum, am 1000volume(literatura pentru copii, istorie, armata filologie, foarte multe de calatorii, culegeri, dictionare(roman din 1932) o enciclopedie minerva, sf-uri, politiste(romanesti si straine), si mai am trei corpuri de inventariat, plus o biblioteca in engleza, franceza(cca 50 volume)
nu am facut singura asa ceva, ci impreuna cu sotul meu(odihneasca se in pace) cu fetele si dragostea pentru carte
am citit multe, cu exceptia celor specifice istoriei militare; am citit foarte mult sf, politiste, aventuri si de calatorie

| M.madallina a răspuns:

Am multe, dar sunt din acelea vechi si nu imi plac

| cosmon a răspuns:

Am multe dar unul dintre marile mele defecte e ca nu prea imi place sa le citesc sad

Răspuns utilizator avertizat
| buli a răspuns:

Am vreo 250. Am citit doar 10 big grin. Nu imi place sa citesc!

| Psihoyounger a răspuns:

Am in jur de 350 dar nu am citit nici jumatate din ele. Poate nici 10 la suta. Adevarul este ca nu prea am timp.

Psihoyounger

| deleuandrei a răspuns:

Am peste 300 de carti dar daca am citit 40 :d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In biblioteca aici, in biblioteca la tara, le-am citit pe toate cu exceptia unor carti de bucate sau de cunostinte social politice a vechii orinduiri.Sincer nu stiu cite sint dar nici nu vreau sa ma apuc de numarat.

| ghitza a răspuns:

Am si eu cam 30 de carti... dar am citit doar cateva(cred ca 5).