| anonim_4396 a întrebat:

Cate pagini trebuie sa invete pe semestru un student la medicina?
Unii spun ca peste 800, altii spun 2-300, nu stiu ce sa cred.

9 răspunsuri:
| Nonolita a răspuns:

Mai credibil peste 800.

| GicaGigekGica a răspuns:

Cam 2-3 mii

| anonim_4396 explică (pentru GicaGigekGica):

Nu are cum

| EleanorJane a răspuns:

3000 de pagini la o materie.

| anonim_4396 explică (pentru EleanorJane):

Exagerezi laughing
La rezi au 800. Nu pot avea 3000 numai la o materie.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, la rezi, unde mai mult fac practica si de cateva ori pe saptamana mai trec si ei pe la un curs.

Plus ca, materialele din care inveti sunt niste carti ai unor profesori universitari/medici. O carte de-aia e destul de groasa, deci 2-3000 de pagini e destul de credibili.

PS: Daca considerai ca stiai deja raspunsul la intrebare, la ce o mai pui?

| anonim_4396 explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Am întrebat ca să imi fac o idee, dar văd că unii cam bagă de la ei. O tipă care tocmai a terminat medicina mi-a spus că în sesiune nu ai de învățat 1000 de pagini pe examen. Și altcineva că la unele examene ai 60-70 de pagini de învățat.
Tu știi sigur 100% sau doar îți dai cu părerea la plesneală? laughing

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru anonim_4396):

Am un coleg de la farmacie.