| Playboyx a întrebat:

Ce biblioteci sunt prin Iasi in care pot gasi si citi carti psihologice? vreau doar sa stau acolo si ca citesc sau sa o imprumut fara sa dau bani pe ea, nu sunt din Iasi

Răspuns Câştigător
| BoYkAn a răspuns:

Biblioteca judeteana...iti faci permis si ai ce vrei tu

1 răspuns:
| Peridava a răspuns:

Biblioteca judeteana are si o sala de lectura. Poti sa iei carti acasa, sau sa le citesti la sala. Sint doua proceduri diferite, dar e simplu. Iti faci un permis de intrare cu buetinul. Sa ai si o copie care le va ramine. Unele biblioteci mai cer o carte postala timbrata, pentru atentionare in caz ca uiti sa duci cartile; altele, numai timbre. Vezi intii ce-ti cer.