| Sonyaaynos a întrebat:

Ce carti de dragoste imi recomandati? sau sadice,violente, horror! funda!

16 răspunsuri:
| DrunkenRat a răspuns:

Seria a song of ice and fire

| FadetoBlack a răspuns:

Horror - Cărţile lui Stephen King
Dragoste - Nora Roberts
Sau Emily Bronte - La răscruce de vânturi
The notebook - Nicholas Sparks

| CannbalCorpse a răspuns:

Citeste ceva ce te reprezinta si care iti place! happy

| Ramona000 a răspuns:

Pasiune-Laurret Kate
Damnare-Laurret Kate
Blestemul lupilor-Andreea Cremer
Umbra noptii-Andreea Cremer
Hex Hall-Rachell Hawkins

| Resurrection a răspuns:

Misterul crucii egiptene
Frankenstein
Dracula
Colectionarul
Portretul lui Dorian Grey
Bruta
Lolita
Cronicile lumii pamantene

| Analy a răspuns:

De dragoste si aventuri este cartea "Regina sudului". Este despre o fata care s-a indragostit de un politist sub acoperire (antidrog), iar dupa moartea sa ea s-a schimbat total.Cartile violente cele mai palpitante sunt cele ale Agathei Christie cum ar fi "Cadavrul din biblioteca".Ti le recomant pe acestea pentru ca eu le-am citit si am fost foarte incantata de ele.
P.S. Dupa cartea "Regina sudului" s-a facut si o telenovela cu acelasi nume.A fost difuzata de curand pe AcasaTV.

| Madrill a răspuns:

Dragoste
Pasiune-Laurret Kate
Damnare-Laurret Kate
Ratacire-Laurret Kate
Tacere-Becca Fitzpatrick
Ingerul noptii-Becca Fitzpatrick
Crescendo-Becca Fitzapatrick
Legaminte-Ally Condie
Blestemul lupilor-Andreea Cremer
Umbra noptii-Andreea Cremer

Fantasy, vampiri,ingeri
Toate cartile Casa Noptii(Semnul,Tradarea,Aleasa, Infruntarea, Obsesia, Tentatia, Focul)
Angelologia-Danielle Trussoni
Hex Hall-Rachell Hawkins

Si mai incearca ceva de H.P. Lovecraft
are niste carti destul de bune fantasy horror.
Lectura placuta.

| Sjsosoa a răspuns:

Seria goosbumps(nu e foarte horror) carti de autorul john saul(e genial omul)

| scama100 a răspuns:

Maitrey de Mircea Edliade

| AlyAlx07 a răspuns:

1.Karazan 2. Women in black 3.Harry Potter

| Nevermind999 a răspuns:

Adela,Scrisoarea de dragoste,Misterele Parisului,Invitatie la vals,Maidanul cu dragoste, Maitreyi, Romanul adolescentului miop, Cartea Mironei, Rock&Depeche.Mai am si altele.

| lili23 a răspuns:

Pentru horror, cel mai recomandat e Serge Brussolo.

| maia19 a răspuns:

Jurnalele Vampirilor, Micutele Mincinoase, Saga Amurg... Etc.

| suzzytina a răspuns:

Incearca TWILIGHT

| duvleaandrei a răspuns:

Uite niste carti: Anna Karenina – Lev Tolstoi,. La rascruce de vanturi – Emily Bronte

| lifeincolors95 a răspuns:

Poti citi Scrisoare de dragoste de Mihail Drumes.Este o caret geniala de dragoste.Si mai e o carte scrisa tot de Mihail Drumes Invitatia la vals.Ambele sunt absolut geniale.Ti le recomand!