| intrebcenustiu a întrebat:

Ce carti imi recomandati care sa imi mai ridice moralul, sa imi creasca increderea in mine?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Asta nu se rezolvă citind cărți.

| BumiWolfie15 a răspuns:

Îți recomand,, Manualul Stimei de sine " de Dr. Glenn R. Schiraldi. Conține și câteva exerciții pentru îmbunătățirea acestui aspect, nu doar vorbe goale. Dar, prima persoană are dreptate.O carte doar va generaliza acest concept fără ca de fapt să atingă problema care te afectează. Îți livrează iluzia că traumele tale au dispărut definitiv, adevărul fiind doar că le ascunzi undeva în sub-conștient.Iar într-o zi durerea va reveni.Mai bine du-te la un psiholog.