| Siracuzia a întrebat:

Ce carti imi recomandati?[Imi plac cartile politiste]. Ca as dori sa citesc in vacanta, dar nu stiu ce.

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Si eu ador cartile politiste! Iti recomand toate cartile scrise de catre Rodica Ojog Brasoveanu! Sunt cu suspans, sunt de toate genurile, sunt cu umor...ce mai, sunt cele mai bune! N-o sa regreti!
http://ro.wikipedia.org/wiki/Rodica_Ojog-Bra%C8%99oveanu

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Orice carte de Agatha Christie, orice carte de Georges Simenon si orice carte de Rodica Ojog-Brasoveanu!

| Dumnezău a răspuns:

Sir Arthur Conan Doyle, cu al sau Sherlock Holmes
Agatha Christie
Georges Simenon, cu Maigret al sau fascinant
Rodica Ojog-Brasoveanu

| Chlo a răspuns:

Incearca Sherlock Holmes. Mie mi-a placut extrem de mult big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! În funcţie de clasa în care ai trecut, ai putea alege din lista lecturilor recomandate. Dă click pe http://www.c-cultural.ro/biblioteca%20virtuala/pdf/bibliografie-scolara.pdf
Dacă vrei să citeşti povestirile unora dintre lecturi, dă click pe http://lecturirecenzate.ro/

| DorelXD a răspuns:

Conspiratia, Codul lui DaVinci, Fortareata Digitala, Numele Trandafirului, Zece negrii mititei, si lista poate continua.

| trik17 a răspuns:

Incearca "Crima si pedeapsa" de Dostoiewski...nu e tocmai politist, dar sigur o sa iti placa.E un roman social-filozofic, dar e vorba de o crima, apoi ancheta crimei, ce gandeste criminalul...ma rog, citeste si o sa vezilaughing

| iulia_8542 a răspuns:

John Grisham -Mostenitorii, Testamentul (de fapt toate de la el).Mie mi-au placut foarte mult.