| ☻☆Diana☆☻ a întrebat:

Ce carti imi recomandati?happy Prefer cele de dragoste, drama (in afara de cele cu vampiri ca le-am citit pe toatelaughing).big grin

17 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nunta in decembrie de Anita Shreve, Floare intunecata de John Galsworthy, Omul cu masca de fier de Alexandre Dumas, Negura de Miguel Unamuno, Domnisoara Christina de Mircea Eliade, Poveste de iubire de Erich Segal, Dama cu camelii de Alexandre Dumas fiul.

| IrinaAndreea a răspuns:

Pe aripile vantului, Scarlett, Jane Eyre, Anna Karenina, Mandrie si prejudecata, Ratiune si simtire, O plimbare de neuitat, Maitreyi, Dragostea nu moare.

| Shatzie a răspuns:

Ai citit "Memoriile unei gheise"? E magnifica!

| oannah a răspuns:

Idiotul-Dostoievski
Crima si pedeapsa-Dostoievski
Mizerabilii-Victor Hugo
Marile Sperante-Dickens
Cei trei muschetari-Al. Dumas
Povestea tarfei mele triste

| missphantomim97 a răspuns:

Incearca "nu plange sub clar de luna"- e superbatongue

| Irina_9928 a răspuns:

A walk to remember- Nicholas Sparks
Margaret Mitchell - Pe aripile vantului.

| ☆♥spery♥☆ a răspuns:

Mă bucur că mai e cineva pasionat de lectură pe aici! Cărțile de dragoste și dramă sunt preferatele mele și ți-aș putea recomanda câteva titluri din biblioteca mea:
Pe aripile vântului- Margaret Mitchell
Ionel Teodoreanu- Lorelei
Jane Austen- Ema
Prosper Merimee- Carmen
Octav Desilla- Iubim
Alexandre Dumas- Gemenele
Stendhal- Roșu și negru
Daniel Defoe-Moll Flanders
Gib Mihăilescu- Donna alba
Heinrich Mann- Îngerul albastru
Mihail Sadoveanu- Cazul Eugeniței Costea

Lectură plăcută! Pa pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca ai citit tu toate cartile cu vampiri. E imposibil. Daca ai citit si tu Twilight si The Vampire Diaeries asta nu inseamna ca ai citit toate cartile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Panza de paianjan... elevul dima...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Panza de paianjan...elevul dima...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Panza de paianjen bestiala:X:X

| Simpluuu a răspuns:

Imaginea din oglinda e mortala. citesteo

| KidoSmart a răspuns:

Ultima noapte de dragoste intaia noapte de razboi ti-o recomand cu caldura:X:X:

| vivigirl a răspuns:

Hmm.Carti:
- Dragostea in vremea holerei
- O plimbare de neuitat
- A iubi cu dragoste
- Maria
- Cred ca te iubesc
- Petrecerea lui Ralph
- Brida
- Tess D'Urberville (am citit-o si este foarte interesanta si trista)
- Frumoasa necunoscuta
- Marea dragoste

| sylvie a răspuns:

Daca ar fi sa-ti spun o singura carte, poti sa citesti "PAnza de paianjen de Cella SErghi". Nu are cum sa nu iti placa.Altele:
-Anna Karenina
-Dragostea in vremea holerei
-Mandrie si prejudecata
-Cartea Mironei
-Amantul doamnei Chatterley

| Carmen_4357 a răspuns:

Invitatia la vals-Mihail Drumes

| Deniiiii a răspuns:

Pai sunt multe carti ce le poti citii. de ex eu citesc o carte numita weekend cu mama. adica vreau sa o gasesc. vreau sa iau si cartea facuta dupa filmil " twighlite" big hug ti le recomand si tie.:* sper sa iti placa. >big grin