| anonim_4396 a întrebat:

Ce carti imi recomandati sa citesc pentru clasa a saptea?

6 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Poţi citi ce ţi-a spus @Sҝϊττlεs.
+ astea:
"Pescăruşul Jonathan Livingston" - Richard Bach
"Hotul de carti" de Markus Zusak
"Singur pe lume" - Hector Malot
"De veghe în lanul de secara" -J. D. Salinger
"Dincolo de nisipuri" - Fănuş Neagu
"Steaua Sudului" - Jules Verne
"Doamna Bovary" - Gustave Flaubert
"Cianură pentru un surâs" - Rodica Ojog-Braşoveanu
"Îngerul nopţii", "Crescendo", "Tăcere" - Becca Fitzpatrick
"Mai las-o moale cu fantomele" - Megan Crewe
"Portretul lui Dorian Gray" - Oscar Wilde
"Nu plange sub clar de luna" - Heather Davis
"Se numea Sarah" - Tatiana De Rosnay
"Promisiunea Ingerului" de Frederic Lenoir si Violette Cabesos
"Damnare" de Lauren Kate
"A doua luna plina" de Kelley Armstrong
"Bal mascat" de Melissa de la Cruz
"Sânge albastru" de Melissa de la Cruz
"Blestemul din Swoon" de Nina Malikn
"Roşu de Rubin" de Kerstin Gier
"Altfel de Ingeri" de Lili St. Crow
"Eve" de Anna Carey
"Promisiunea Ingerului" de Frederic Lenoir si Violette Cabesos
"Mumia" de Anne Rice

| pwp a răspuns:

La Medeleni
De vege in lanul de secara
Invitatie la vals
Declaratie de dragoste

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună! Te rog să intri aici http://lecturirecenzate.ro/ În partea de jos a paginii sunt lecturile recomandate pentru clasa a VII-a din curriculum (programa) de limba română.

| Sҝϊττlεs a răspuns:

Ionel Teodoreanu-La Medeleni, Charles Dickens-Oliver Twist, Mark Twain-Aventurile lui Tom Sawyer, Aventurile lui Huckleberry Finn, Prinţ şi cerşetor, Harriet Beecher Stowe-Coliba unchiului Tom sau, dintre cele apărute mai de curând, genul fantasy, seria Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian, Bufniţa-Carl Hiaasen(foarte amuzantă), cărţile din seria Gossip Girl...depinde ce gen îţi place.

| Rockart a răspuns (pentru Sҝϊττlεs):

Trăiască copy&paste-ul. laughing

| Aditssa a răspuns:

Eu zic sa citesti Elevul Dima Dintr`a saptea, nu conteaza daca esti a saptea sau a opta, eu am citit-o intr-a opta si mi-a placut foarte mult, este o carte superba! ..Bafta,sper sa iti placa:*