| anonim_4396 a întrebat:

Ce carti imi recomndati sa citesc?

29 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

Stapanul inelelor
Jocurile foamei
Codul lui Da Vinci
Padurea

| Eღilia62 a răspuns:

Nunta in cer-Mircea Eliade.
Cel mai iubit dintre pamanteni-Marin Preda.

| reihiuke a răspuns:

Psihologia evolutiei posibile a omului. O gasesti pe scribd.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună! Chiar dacă ai 23 de ani, te rog să verifici dacă ai citit toate aceste cărți - lista este în josul paginii la http://lecturirecenzate.ro/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se pare ca suntem de aceeasi varsta. happy Daca nu ai citit, iti recomand Nunta in cer de Mircea Eliade. Si iti mai recomand orice de Stephen King, daca esti fan al genului.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Era sa uit: una, probabil preferata mea pe tema "amintiri din liceu, boacane", Grigore Bajenaru - Cismigiu et comp.
E o carte foarte buna, plina de umor, vei rade cu lacrimi la unele faze si iti vei aduce aminte cu nostalgie de anii de scoala. Cartea o gasesti pe www.scribd.com, dai un search acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am recitit Cismigiu et Comp. de vreo 7 ori, deci zic ca merita.
Si eu citeam inainte toate prostiile pe net (si acum mai citesc uneori, dar foarte rar), insa ma gandeam ca in fond: daca pentru corp exista junk food, exista si pentru minte - si asta e informatia prea multa si deseori proasta, negativa. Eu nu ma mai uit la TV si nu mai citesc stiri si sunt mult mai linistita. Doar de internet se pare ca nu ma pot lasa. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate ar fi bine să încerci să citești măcar unele dintre ele.

| KirigayaKirito a răspuns:

Micul Print de Antoine Exupery, o poveste despre oamenii mari care nu stiu sa aprecieze lucrurile mici. ( marunte). Superba cartea, sf. ca pentru o drama. Poti citi Ciresarii daca iti plac cartile lui Creanga, sau mie imi mai place si Opera sfâşietoare a unui geniu năucitor de Dave Eggers

| ReadAllAboutMe a răspuns:

Pai, depinde cati ani ailaughing)

| Alissa11 a răspuns:

Print si Cersetor, Iudita, carti de Jules Verne, Alice in tara minunilor, Robinson Crusoe, Harap-Alb, Coliba unchiului Tom, Alibaba si ce 40 de hoti etc. funda?

| Alissa11 a răspuns:

Trebuia sa spui de la inceput, am crezut ca ai 11, 12 ani! scuze. atunci citeste Iudita sau coliba unchiului Tom, sunt foarte frumoase si poate chiar vei plange la ele asa cum am facut eu mai ales la Iudita! funditA?

| FlorinDGF a răspuns:

OoO Si pentru ce mai raportat? (O_o)(o_O)

| FlorinDGF a răspuns:

Ma dar zgarcit mai esti si pretentios dai funda cuiva de preferat mie am dat cel mai bun raspuns big grin

| FlorinDGF a răspuns:

Dar ti-am raspuns corect exact ce carte as citi eu daca daca nu vrei sa ma crezi... si sa stii ca team raportat si eu pe ca mai facut prostwinking

| opierdevara a răspuns:

Saga Amurg:
-Amurg
-Luna noua
-Eclipsa
-Zori de zi
-Noua si scurta viata a lui Bree Tanner
de Stephenie Meyer

Fata de hartie si Vei fi acolo? de Guillaume Musso

Tatuajul negru-Sam Enthoven

Doisprezece - Nick McDonell

The Ashleys:
-O noua senzatie in scoala
-Nu-i asa ca esti geloasa?
-Aniversare cu nabadai
-Gloss glamour si o jungla de intrigi.
de Melissa de la Cruz.

big grin sa imi spui ce parere ai de propuneri big grin

| opierdevara a răspuns:

Ai putea cauta pe internet recenziile cartilor care te-au atras incepand cu titlul, apoi daca te vor interesa mai multe le vei putea alege pe rand big grin Succes tongue

| opierdevara a răspuns:

Cu placere big grin

| Lullabies a răspuns:

Aventurile unei prostituate de lux londoneze - Belle de Jour ( Sunt doua volume, ti le recomand cu cea mai mare incredere si cred ca sunt potrivite pentru varsta ta. Eu tocmai le-am terminat, le-as mai citi inca odata oricand. E bine ca mai exista si oameni care citesc printre noi, ma bucur. )

| poppies a răspuns:

Citeste Maestrul si Margareta de Bulgakov.Recomand.O intelegi cu siguranta la 23 de anihappy

| Zmeurik1 a răspuns:

Chimie perfecta - Simone Erkeles ( e superba )

| SaberSlashS a răspuns:

Scrieri Pornografice

| DjShizZelLE a răspuns:

Niciuna laughing

| DeliciouslyComplicated a răspuns:

Nu se merita sa citesti nimic in afara de paulo coelho. recomadare :unsprezece minute :*

| alinutsayo a răspuns:

Quo vadis-sienkievicz, cel mai iubit dintre pamanteni-marin preda, singur pe lume-hector malot, anatomia lui gray(eu le-am citit.sunt mistohee hee

| Merkit_Ylo_1995 a răspuns:

Iti recomand seria jurnalul unui pusti de Jeff Kinney:jurnalul unui pusti; rodrik e cel mai tare; ultima picatura si caldura mare.

| sleepyboy a răspuns:

Vrajitorul din OZ de L.Frank Baum

| anac a răspuns:

Crima din Orient Express de Agatha Cristie