| anonim_4396 a întrebat:

Ce carti pe care le-ati citit v-au schimbat perspectica asupra vietii?

Răspuns Câştigător
| ladybird a răspuns:

"Ingeri si demoni" de Dan Brown. Chiar daca nu este real iti dai seama ca totusi sunt multe intrebari fara raspuns, si sa recunoastem fara sa exageram ca, daca nu am pune intrebari si nu am afla raspunsuri am fi ca niste marionete.

13 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Scrisori catre Luciliu-de Seneca

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Cartile lui Osho... Nu sunt total de acord cu ele... si "Uluitoarea putere a emotiilor" de Esther si Jerry Hicks.

| roksyk a răspuns:

Pe mine m-au marcat cartile "Umbra" de John Saul, majoritatea cartilor de Isaac Asimov ( Seriile Fundatia, Imperiul, Robotii ) si Furnicile si Ziua furnicilor de Bernard Werber.

| ancalazar a răspuns:

Ia ghici?! Crima si pedeapsa big grin

| optimista_5827 a răspuns:

Marii initiati ai Indiei, si parintele Paisie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Perspectiva asupra vietii nu mi-a fost schimbata ci m-au ajutat enorm s-o inteleg mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dune de Frank Herbert

| ZapaciLaa a răspuns:

Carti de gastronomie

| 4inel a răspuns:

Pe mine m-a ajutat BIBLIA. Este cea mai profunda Carte. Nu o pot compara cu nimic. Biblia te desavarseste. Daca ai 10 facultati nu-ti folosesc la nimic daca nu ai studiat si BIBLIA. Celelalte carti te ajuta doar aici pe pamant intr-o masura mai mare s-au mai mica dar Biblia te ajuta si in limea aceasta si in cea de dincolo. Biblia a transformat vieti in ruina si a regenerat relatii. Si eu sunt unul din aceia. "Am fost orb si acum vad!" datorita acestei CARTI.

| angel10 a răspuns:

Daca e sa le lasam pe cele in copilarie deoparte si sa la luam pe cele mai recente din categoria dezvoltare personala, as spuna cartile lui Doreen Virtue publicate in Romania, precum: "Ingerii lui Somonon", "Calea purtatorului de lumina", ''Vindecarea cu ingeri", dar tot in aceasta categorie as pune si "Secretul" de Rhonda Byrne, care intr-adevar ma ajutat sa-mi dau seama ce putem face cu ajutorul mintii, iar cele de Doreen m-au ajutat sa inteleg mai bine fiinta umana, dar si sa cunosc mai bine taramurile ingerilor si ceea ce sunt ei si ce fac ei pentru noi, dar nu in ultimul rand am ajuns cu ajutorul acestor carti sa-l inteleg mai bine pe Dumnezeu.

| bl00ndutza_9824 a răspuns:

Twilight si Asigurare pentru moarte. nu mi-am schimbat perspectiva am imbunatatito fiind mai naiva de fel am realizat k nu chiar tot ce zboara se manaca happy

| lillylk a răspuns:

Cred ca fiecare carte pe care am citit-o m-a imbogatiti cumva (chiar si cele mai slabe). Nu pot spune ca mi-au schimbat perspectiva asupra vietii, dar fiecare a mai adaugat ceava in intelegerea complexitatii ei.
Mi-au placut in mod deosebit "Un veac de singuratate" (Gabriel Garcia Marquez) si "Pe aripile vantului" (Margaret Mitchell).