| cristinamg a întrebat:

Ce carti v-au placut foarte mult? Cat mai multe sugestii...va rog!

Răspuns Câştigător
| king4aday a răspuns:

Jared Diamond - Al treilea cimpanzeu
Nietzsche - toate
Clive Barker - toate
Arthur C. Clarke - toate
Dean R. Koontz - toate
Lev Tolstoi - toate
Marquis de Sade - toate
Stephen King - toate
etc...

15 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

De filozofie.
Critica raţiunii pure- Immanuel Kant, Psihologia inconştientului - Sigmund Freud, Dincolo de bine şi de rău - Friedrich Nietzsche, Amurgul gândurilor- Emil Cioran, Silogismele amărăciunii- Emil Cioran, Viaţa pe un peron -Octavian Paler, etc., etc.

| StartingANewLife a răspuns:

Cel mai iubit dintre pamanteni de marin preda. e un roman foarte bun, are pasaje psihologice, filozofice, realiste, dar cel mai important, personajele au unele replici extrem de amuzante!

| coloor a răspuns:

Singur pe lume de Hector Malot
... e minunata:X:Xlove struck

| Annie a răspuns:

Miau placut foarte mult cartile scrise de Sandra Brown, Mircea Eliade si toate seriile Twilight(imi pac foarte multe carti, dar cele mentionate mai sus imi plac cel mai mult)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Memoriile unei gheise, Dama cu camelii, Crima si pedeapsa, Scrisoare de dragoste, Laleaua neagra etc :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai cersiti funda va da cui crede

incearca colectioa sven hassel
sau scrierile despre nostradamus
sau cele de vanzari in masa ca si DEAN KONTS
stepenie king horror

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Consultă lista de aici http://www.c-cultural.ro/biblioteca%20virtuala/pdf/bibliografie-scolara.pdf şi dă un click şi pe http://lecturirecenzate.ro/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Consultă lista de aici http://www.c-cultural.ro/biblioteca%20virtuala/pdf/bibliografie-scolara.pdf şi dă click şi pe http://lecturirecenzate.ro/!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Dă un click aici şi orientează-te http://lecturirecenzate.ro/

| Stitch92 a răspuns:

Nu dai funda? Dama cu cameli, misterul vilei Mimosa,

Răspuns utilizator avertizat
| vioreld a răspuns:

Cea mai buna lectura, doar pe www.poeziidesprepoezii.blogboard.org

| JustMeAndy a răspuns:

Captiva in insula vampirilor-nu mai stiu ne cine e scrisa.
Contele de Monte-Cristo-Alexandre Dumas
Punte spre Terabithia -e si film
Imi plac mai mult cele SF si cele cu aventuri dar acum depinde de preferintele tale.

| DARteiubesc a răspuns:

Piciul
morcaoveata
o calatorie spre centrul pamantului
harry pottter

| Fr3akyDoLl a răspuns:

Pfffff...
daca esti aventurier/aventuriera ...pai ti-as sugera cartile lui Jules Verne. sunt mega tari ^.